Několik rukou společně tleská

Recyklace filtrů BRITA

Společně pro životní prostředí

Ať už se jedná o obaly na potraviny, kuchyňské spotřebiče nebo automobily, bez plastů si už nedokážeme představit náš každodenní život. Plast je koneckonců velmi praktický, protože málo váží a snadno se tvaruje. Ve společnosti BRITA pracujeme také s plasty, ať už v našich patronách vodního filtru pro domácnosti nebo v profesionálních filtrech našich obchodních partnerů.

Kromě plastů pracujeme i s dalšími hodnotnými materiály, abychom dosáhli co nejlepšího zážitku z filtrování vody. Proto jsme v roce 1992 zahájili recyklaci filtrů. Tímto způsobem šetříme zdroje a zároveň chráníme životní prostředí.

Recyklační program BRITA – odh. 1992

„Proč bychom měli nechat recyklaci našeho vodního filtru na jiných, když to můžeme udělat sami společně s našimi partnery?“ Tuto otázku si položil zakladatel společnosti BRITA Heinz Hankammer, když v roce 1992 spustil program recyklace pro patrony vodního filtru BRITA. V té době to byla skutečně průkopnická práce!

Od té doby se patrony vodního filtru přivezené do centrály společnosti BRITA v Německu třídí ve vlastním závodě a zpracovávají k recyklaci. Filtrační materiál také sami regenerujeme a znovu jej používáme v nových patronách vodního filtru, čímž se materiálová smyčka skutečně uzavírá. 

Přečtěte si, jak funguje náš interní recyklační program využívající nejdůležitější složky patron vodního filtru BRITA.

Části skartovaných patron v ruce

Plastový obal

Plastové obaly jsou nejprve na místě rozdrceny a poté shromážděny partnerskými společnostmi. Vyčistí a oddělí plast a rozemele ho na granule. Plastikářský průmysl je pak může využít k výrobě nových plastových dílů.

Aktivovaný uhlík v krabici

Aktivovaný uhlík

Aktivovaný uhlík se vrací dodavatelům aktivovaného uhlíku. Ti ho znovu zpracují a používají pro různé filtrační procesy, například při čištění odpadních vod.

Iontoměřič v ruce

Iontoměřič

V našem závodě se iontoměřič regeneruje a přidává do nových filtračních patron. To znamená, že nové filtrační patrony BRITA mohou obsahovat regenerované iontoměřiče – se stejnou kvalitou a výkonem. To je skutečně udržitelné!

Recyklace patron vodního filtru BRITA za 75 sekund

Chcete vědět, jak funguje recyklace patrony vodního filtru BRITA? Naše video ukazuje, jak to funguje, na příkladu patrony MAXTRA.

Brita Video Placeholder

Velmi chytré a fantastické pro životní prostředí: díky programu recyklace BRITA lze téměř všechny součásti patron vodního filtru BRITA recyklovat a vrátit do koloběhu materiálů.

Recyklace patron vodního filtru BRITA po celém světě

Recyklační program BRITA je zaveden v mnoha evropských zemích, například v Německu, Anglii, Francii, Španělsku, Švýcarsku, Belgii a na Slovensku. Ve spolupráci s mnoha obchodními partnery jsou patrony vodního filtru BRITA shromažďovány a dováženy do naší centrály v Německu.  

Z Asie se patrony vodního filtru do Německa nepřepravují. Místo toho spolupracujeme s partnerskými společnostmi, abychom umožnili recyklaci filtrů na místě.

Výrobní závod BRITA v Bad Cambergu / Německo

Výrobní závod BRITA v Bad Cambergu / Německo. Zde se vyrábějí patrony vodního filtru BRITA, včetně regenerovaných iontoměničů.

Laskavý k planetě

Šetrnost k životnímu prostředí, šetrné využívání přírodních zdrojů a snižování odpadu jsou jádrem naší společnosti a produktů. Již v roce 1992 jsme se stali první společností v našem oboru, která zavedla program recyklace použitých filtrů. Dnes recyklační proces zajišťuje, že všechny části filtrů BRITA jsou správně znovu použity nebo recyklovány.

Jak recyklovat filtry BRITA

Recyklační box
  • Použité filtry nejprve vysušte.
  • Použité filtry bez obalu nebo fólie vhoďte do recyklačního boxu.
  • Recyklační boxy najdete v našich partnerských obchodech.
  • Partnerský obchod ve svém okolí naleznete přes níže uvedený vyhledávač obchodů.
  • Vzhledem k tomu, že počet kusů není omezen, není třeba doma shromažďovat velké množství filtrů.

Partnerský obchod ve svém okolí naleznete přes níže uvedený vyhledávač obchodů.

   

Potřebujeme váš souhlas

Tento obsah poskytuje Google Maps. Pokud tento obsah aktivujete, jsou příp. zpracovávány osobní údaje a ukládány cookies.

Chcete-li vyhledat prodejce výrobků BRITA ve vašem okolí, stačí jen zadat vaše poštovní směrovací číslo.

Probíhá vyhledávání
Omlouváme se, ale v okolí jsme nenašli žádné prodejce. Zkuste prosím zadat jiné město nebo PSČ.
Sustainability