NÁPOVĚDA / ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Všechny filtry BRITA poskytují vysoký výkon filtrace a současně efektivně snižují počet látek, které mohou negativně ovlivnit chuť nebo vůni, například chlór. Kromě toho se filtry BRITA snadno instalují, nastavují a skladují.

 

Patrona BRITA MAXTRA+:

Inovativní patrona BRITA MAXTRA+ zaručuje funkčnost po dobu až 4 týdnů a 100 litrů přefiltrované čerstvé vody. Iontovýměnná pryskyřice snižuje uhličitanovou tvrdost (vodní kámen) a množství kovů, jako je například měď a olovo. Aktivovaný uhlík snižuje objem látek, které mohou nepříznivě ovlivnit chuť, jedná se například o chlór a jeho sloučeniny (pokud jsou přítomny).

 

BRITA MicroDisc:

Kompaktní a vysoce výkonné filtry BRITA MicroDisc dokáží zpracovat až 150 litrů vody a vydrží až 4 týdny. Funkce ActivSelect zastavuje nežádoucí prvky, které ovlivňují chuť vody, například chlór, zatímco umožňuje průchod minerálů, jako je vápník či hořčík.

Filtry BRITA MAXTRA+ a MicroDisc byly navrženy tak, aby se snadno a rychle daly instalovat.

 

Patrona BRITA MAXTRA+:

Jednoduše naplňte konvici nebo pohár vodou. Patronu BRITA MAXTRA+ ponořte do studené vody a jemným zatřesením z ní odstraňte všechny vzduchové bubliny. Vložte patronu do nálevky konvice a nechte vodu dvakrát překapat přes filtr. Po vylití prvních dvou litrů jste připraveni k používání svého filtru BRITA.

 

BRITA MicroDisc:

Před prvním použitím filtru MicroDisc jej vložte pod tekoucí vodu a lehce otřete obě strany prsty, přibližně po dobu 30 sekund. Tím dostatečně odstraníte všechny volné částice uhlíku, které by se zde mohly vyskytovat.

Zásobníky vody BRITA by měly být ideálně skladovány na studeném místě, například v lednici. Je také vhodné zajistit, aby zásobník nebyl skladován na přímém slunečním světle a voda v něm obsažená byla spotřebována během jednoho dne

Ne. Systémy vodních filtrů BRITA jsou určeny pouze pro vodu z běžného vodovodu, nebo vodu ze soukromých zdrojů, které byly schváleny jako bezpečné zdroje pitné vody.

Životnost patrony MAXTRA+ závisí na místní kvalitě vody (například na tvrdosti vody). Patrona BRITA MAXTRA+ přefiltruje až 100 litrů v oblastech s tvrdou vodou (založeno primárně na uhličitanové tvrdosti 12° až 14,5° (německá stupnice tvrdosti)). Pro zajištění optimálního výkonu je třeba patronu BRITA MAXTRA+ měnit každé 4 týdny. Konvice s vodním filtrem BRITA je vybavena indikátorem výměny patrony, který vám připomene její další výměnu.

Obecně platí, že filtry MicroDisc by měly být vyměněny každé čtyři týdny, aby byla zachována jejich optimální funkčnost. Proto se mnoho produktů BRITA dodává s pohodlným elektronickým ukazatelem, který monitoruje životnost filtru a informuje vás, když je nutné jej vyměnit.

Všechny filtrační systémy BRITA výrazně pomáhají snižovat spotřebu plastových lahví. V důsledku jejich vysoké schopnosti recyklace mají součásti výrobků BRITA pozitivní dopad na životní prostředí a zvyšují trvalou udržitelnost našeho způsobu života.

Při správném skladování mohou být všechny originální patrony BRITA uchovány po několik let. Správné skladování zahrnuje uložení při teplotě mezi 1 až 50 °C, mimo dosah přímého slunečního záření nebo tepla, přičemž patrona musí být uložena v originálním uzavřeném obalu.

Filtry fill&serve Mind a fill&go Vital lze bezpečně mýt v myčce až při teplotě 50 °C. Lze je také omývat v ruce v teplé mýdlové vodě s pomocí houby. Filtr fill&enjoy Fun byste měli čistit pouze ručně, ve studené nebo vlažné vodě. Nezapomeňte, že ukazatel BRITA Memo na víčku není vhodný k mytí v myčce na nádobí a neměl by se dostat do delšího kontaktu s vodou. Nikdy nelijte do nádoby kapaliny nebo šťávy, které mohou snadno způsobit vznik skvrn, zabráníte tím zabarvení. Další informace naleznete v příručce.

Filtrovanou vodu byste měli ideálně spotřebovat během jednoho dne. Pokud nebudete vodní filtr BRITA delší dobu používat (například při odjezdu na dovolenou), společnost BRITA doporučuje patronu MAXTRA vyjmout, vylít z filtru BRITA veškerou zbylou vodu a patronu MAXTRA znovu volně vložit.

Společnost BRITA ke svým produktům nabízí náhradní součásti (jsou-li dostupné). Další informace vám poskytne místní distributor společnosti BRITA.

Ano, díky praktickému řešení láhve fill&go Vital můžete vodu z filtru BRITA používat kdekoliv. Jednoduše nádobu naplňte vodu z kohoutku a můžete si ji užívat!

Nový a vylepšený filtr MicroDisc s aktivovaným uhlíkem pro použití v láhvi BRITA fill&go Vital vydrží 4 týdny.

Jistě, protože pouhý jeden filtr BRITA dokáže odfiltrovat 150 litrů vody, nebo 300 půllitrových láhví.

Láhev fill&go Vital je citlivou a dlouhodobě udržitelnou alternativou k plastovým láhvím a pomáhá tak snižovat jejich spotřebu. To je bezpochyby výhodná situace jak pro vaši peněženku, tak pro životní prostředí.

Láhev na pitnou vodu je zhotovena z vysoce kvalitního syntetického materiálu bez obsahu BPA a byla certifikována Německým technickým kontrolním institutem jako láhev splňující potravinářské normy.

Ano, všechny součásti láhve BRITA fill&go Vital jsou vhodné k mytí v myčce na nádobí.

Láhve na pitnou vodu se dodávají ve čtyřech módních barvách: růžové, modré, limetkové a fialové.

Inovativní filtr z aktivovaným uhlíkem snižuje obsah nečistot, které narušují vůni nebo chuť pitné vody. Minerály, například vápník a hořčík, mohou filtrem procházet volně.

Do láhve na vodu fill&go Vital je možné naplnit až 600 ml vody.

Před prvním použitím filtrační karafy fill&serve Mind ji vyčistěte slabým saponátem. Čistěte filtrační karafu fill&serve Mind pravidelně, buď ručně, nebo v myčce na nádobí (při maximální teplotě 50 °C). Poznámka: Ukazatel BRITA Memo na víčku není vhodný k mytí v myčce na nádobí.

Karafa fill&serve Mind je navržena tak, aby zlepšovala chuť vody z kohoutku při konzumaci za studena. Filtrovaná voda může být bezpečně používána pro přípravu horkých nápojů, avšak nechrání vaše spotřebiče před usazováním vodního kamene.

Stiskněte a podržte tlačítko Start na víčku, dokud se na displeji neobjeví všechny čtyři sloupečky a dvakrát nebliknou. Nyní je ukazatel BRITA Memo připraven k použití. Problikávající tečka v pravém dolním rohu displeje signalizuje, že ukazatel Memo je funkční. Každý týden zmizí jeden sloupeček a zbývající sloupečky na displeji budou signalizovat zbývající životnost filtračního zařízení. Nezapomeňte filtr alespoň jednou za čtyři týdny vyměnit, aby byla zajištěna optimální funkce vašeho produktu BRITA a dodrženy optimální hygienické normy pro filtrovanou vodu.

Nemusíte mít obavy, v důsledku otěru můžete v obalu a filtrované vodě někdy nalézt malé uhlíkové částice. Tyto částice nemají žádný negativní dopad na zdraví. V případě požití nijak nepoškozují lidský organismus. Pokud tyto malé uhlíkové částice zaznamenáte, společnost BRITA doporučuje filtr MicroDisc důkladně vypláchnout pod tekoucí vodou.

Karafa BRITA fill&serve Mind je vysoká 290 mm a má průměr 102 mm. Je zhotovena z moderního materiálu, který zaručuje vynikající průhlednost a současně nízkou hmotnost a odolnost proti nárazu. Do karafy je možné nalít 1,3 litru vody (objem nálevky je 0,5 litru), přičemž nádobu lze snadno umístit do dveří chladničky a navíc se dodává s ukazatelem BRITA Memo, který sledujte životnost filtračního kotouče.

Díky výkonné technologii ActivSelect je nový kotouč BRITA MicroDisc schopen efektivně snižovat obsah látek ovlivňujících nepříznivě chuť a současně umožňuje průchod cenných minerálů. Každý kotouč MicroDisc je zhotoven z přírodního uhlíku z kokosových ořechů a obsahuje milióny drobných pórů. Tyto póry zachycují a zabraňují dalšímu průchodu nežádoucích prvků. To umožňuje dosáhnout čerstvější a lepší chuti každého doušku.

Ano. Konvice BRITA fill&enjoy Style je vhodná k mytí v myčce na nádobí při teplotě až 50 °C. Nezapomeňte, že světlo BRITA Smart Light není vhodné k mytí v myčce na nádobí a před umístěním víka do myčky z něj musí být vyjmuto. Chcete-li se vyhnout možnému odbarvování vašeho BRITA vodního filtru, nemyjte jej společně se špinavými talíři, nádobím, hrnky apod., neboť jakékoli zbytky jídla mohou váš filtr nenávratně poškodit. Světlo BRITA Smart Light můžete umýt v ruce pomocí měkkého navlhčeného hadříku nebo houbičky.

Ano. Používejte teplou, mýdlovou vodu a měkký hadřík nebo houbičku. Osušte měkkým ručníkem nebo nechte volně oschnout. Nevystavujte konvici BRITA Style přímému zdroji tepla. Nepoužívejte žádné abrazivní prostředky (ani jedlou sodu), protože mohou způsobit zmatnění povrchu nebo zanechat škrábance.

Nový nosič BRITA fill&enjoy Style přichází s novou, vylepšenou patronou MAXTRA+ Universal. Starší patrony MAXTRA do nového nosiče pasovat NEBUDOU.

Patrony MAXTRA+ Universal na konci životnosti můžete zlikvidovat jako běžný domovní odpad.

Stiskněte LED tlačítko na horní části víka a podržte jej stisknuté po dobu ~5 vteřin, dokud se kontrolka třikrát zeleně nerozsvítí a opět nezhasne. Světlo BRITA Smart Light je nyní připraveno k použití. Jakmile LED tlačítko začne během používání žlutě blikat, blíží se čas výměny patrony. Patronu bude třeba vyměnit, jakmile tlačítko začne blikat červeně. Čas na výměnu obvykle nastává po uplynutí XX týdnů nebo po použití XX l za předpokladu běžného toku nalévání.

Chcete-li světlo BRITA Smart Light vložit do víka, otáčejte jím od spodní části víka ve směru hodinových ručiček až nadoraz. Chcete-li světlo vyjmout, otáčejte jím proti směru hodinových ručiček.

Životnost světel BRITA Smart Light je přibližně pět let. Po skončení životnosti pamatujte na to, že je třeba ho zlikvidovat v souladu se všemi platnými předpisy a nařízeními. Světlo BRITA Smart Light po konci životnosti (včetně baterie) můžete z víka vyjmout otáčením proti směru hodinových ručiček.

Zelené světlo: Výkon filtrace patrony MAXTRA+ Universal je optimální. Žluté světlo: Blíží se čas výměny patrony. Pokud nemáte náhradní patronu, opatřete si ji. Červené světlo: Vyměňte patronu. Čas na výměnu nastává buď po uplynutí XX týdnů, nebo použití XX l filtrované vody za předpokladu běžného toku nalévání.

Stav výkonu filtrace si můžete kdykoli ověřit. Stačí stisknout LED tlačítko na horní části víka a zobrazí se vám aktuální stav filtru. Během každého použití vodního filtru BRITA fill&enjoy Style vám světlo BRITA Smart Light prostřednictvím různých barev naznačí, zda je čas na výměnu patrony.

Celková kapacita je 2,4 litru. Konvice pojme 1,4 litru filtrované vody a nálevka má objem 1 litr.

Ne. Konvice BRITA fill&enjoy Style je určena pouze pro použití s vodou, která je v souladu s místními předpisy považována za pitnou, jako je například upravená voda z obecního vodovodu.

Ano, je navržena tak, aby se vešla do standardních dveří ledničky. Není to však případ XL varianty konvice BRITA fill&enjoy Style. Poznámka: Konvice musí být vždy ve vzpřímené poloze, aby nedocházelo k úniku vody.

Je vysoká ~27 cm, takže se vejde také pod všechny standardní výlevky a dřezy.

Konvice ​BRITA fill&enjoy Style se dodává ve třech módních barvách – šedé, modré a limetkové.

Společnost BRITA ke svým produktům nabízí náhradní součásti (jsou-li dostupné). Další informace vám poskytne místní distributor společnosti BRITA.